Mali Apostołowie

 

Mali Apostołowie to grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat, spotykająca się co dwa tygodnie w niedzielę o godz.11.00 w sali Domu Parafialnego. Na spotkaniach prowadzimy zajęcia o tematyce religijnej rysując, tworząc, prowadząc akcje charytatywne. Nasze spotkania są pełne pogody i radości. Wszelkie nasze prace publikowane są na FACEBOOKU I INSTAGRAMIE. Serdecznie zapraszamy do naszej grupy. Kontakt do Karoliny Żarnik tel. 666668734

Domowy Kościół

 

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.

Margaretka

Apostolat Modlitwy za Kapłanów

 

Podczas pielgrzymki do Częstochowy, która odbyła się 22.10.2022 r., wśród jej uczestników, rozpoczęliśmy Apostolstwo modlitwy za Kapłanów "Margaretka". Na Jasnej Górze, w dniu 22 października - wspomnienie św. Jana Pawła II - w kaplicy poświęconej naszemu Rodakowi na zakończenie Mszy św. zostały pobłogosławione dwa komplety do tworzenia "Margaretek" (legitymacje i różańce). Tak Matka Boża Częstochowska i św. Jan Paweł II zostali Patronami naszego Apostolatu - naszej modlitwy za Kapłanów.

Grupa "Margaretka" składa się z 7 osób, które postanowiły modlić się za danego kapłana w wybranym dniu tygodnia, tak, aby każdego dnia ktoś inny odmawiał modlitwę. W naszej parafii jest to: krótka modlitwa oraz Koronka Pokoju.

Chętni do podjęcia takiej modlitwy proszeni są o kontakt z Animatorem Apostolatu - Krystyną Augustyńską tel. 509390552

Czytaj więcej

Wspólnota GALILEA

 

 

Grupa Apostolska

 

 

Służba Liturgiczna Ołtarza

 

 

Honorowa Straż

Najświętszego Serca Pana Jezusa 

 

Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa zawiązała się 11.06.2010 r. w Uroczystość NSPJ po wieczornej Mszy św. 15.09.2010 odbyło się uroczyste zaciągnięcie członków Honorowej Straży – obecnie wspólnota ta liczy 17 osób. Wtedy też rozpoczęły się adoracje Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca – wówczas po wieczornej Mszy św. Obecnie adoracja, na którą przychodzą parafianie pragnący choć jedną godzinę w miesiącu poświęcić Bożemu Sercu, prowadzona jest w każdy pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 do 18.00, a po wieczornej Mszy św. jest spotkanie formacyjne członków Honorowej Straży z księdzem.
Obowiązki Członka HSNSPJ:

  • Wybranie sobie 1 godziny w ciągu doby (najlepiej tej, która jest najtrudniejsza), aby sercem-duchem łączyć się z Bożym Sercem, oddawać cześć i prosić, aby Ono włączyło się do naszej codzienności i wspierało nas swoją opieką.
  • Uczestnictwo w Godzinie Świętej podczas adoracji w każdy pierwszy czwartek miesiąca.
  • Pełne uczestnictwo w Sakramencie Pokuty i Eucharystii w każdy pierwszy piątek miesiąca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZACIĄGNIĘCIA SIĘ DO HONOROWEJ STRAŻY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

Róża Matki Bożej Częstochowskiej 

 

Żeńska Róża Matki Bożej Częstochowskiej powstała 06.02.2009 r. Od tej pory każda z 20 członkiń tej wspólnoty Żywego Różańca, każdego dnia odmawia jedną, wybraną tajemnicę (dziesiątkę) Różańca Świętego. W 2019 roku Róża obchodziła  dziesięciolecie istnienia. Wspólna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ale również za parafię, kapłanów i nawzajem za siebie oraz wspólne spotkania podczas zmiany tajemnic, msze święte i wspólne wyjazdy budują wzajemną więź, pomoc, zrozumienie, a nawet przyjaźń pomiędzy członkiniami Róży, której zelatorką jest P. Krystyna Augustyńska. Zmiany tajemnic różańcowych podczas których można się kontaktować:

  • 2 lutego Święto Matki Bożej Gromnicznej – po Mszy św. wieczornej
  • W dniu nauki rekolekcyjnej dla kobiet podczas rekolekcji wielkopostnych – po nauce
  • 3 maja Święto Matki Bożej Królowej Polski – po Mszy św. wieczornej
  • 26 sierpnia Święto Matki Bożej Częstochowskiej – po Mszy św. wieczornej
  • 7 października Święto Matki Bożej Różańcowej – po Mszy św. wieczornej
  • 8 grudnia Święto Niepokalanego Poczęcia Maryi – po Mszy św. Wieczornej

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Schola Starsza

 

Schola dorosłych liczy sobie obecnie około 23 osób. Trzon założycielski wywodzi się z Ruchu Oazowego „Światło Życie” i śpiewa na chwałę Bożą odkąd pamięta – najpierw w kościele w Niepołomicach, a potem, gdy zaczął powstawać nowy kościół – na Jazach. Do nich dołączyli inni, którzy śpiewem chcieli chwalić Pana i ubogacać liturgie. W repertuarze mamy już ponad 100 pieśni i kanonów i nadal uczymy się nowych. Śpiewamy  i gramy jak umiemy na 3 gitarach, flecie, harmonijce, bębenku (dlatego zdarzają nam się dość często jakieś „wpadki”), ale kto ich nie ma? Każdy z nas ma pracę, rodzinę, obowiązki, ale może właśnie dlatego udaje nam się jeszcze spotkać na próbie w co drugą środę o 19.00, żeby razem śmiać się, śpiewać i modlić. Ksiądz proboszcz mówi o nas „Starsza schola”, ale my czujemy się młodzi.
KTO ŚPIEWA, DWA RAZY SIĘ MODLI! WIĘC JEŚLI NIE MASZ CZASU JAK MY, ALE UMIESZ GRAĆ LUB ŚPIEWAĆ, PRZYJDŹ DO NAS PO MSZY, NA KTÓREJ ŚPIEWAMY I ZACZNIJ Z NAMI DUUUUŻO, GŁOŚNO I RADOŚNIE SIĘ MODLIĆ!

Scholka "Dzieci Boże"

 

Scholka "Dzieci Boże" działa przy parafii od stycznia 2022 roku. Jest to wspólna inicjatywa dzieci i rodziców, którzy pragnęli bardziej aktywnie włączać się w uczestnictwo we Mszy świętej i wielbić Pana Boga śpiewem (a czasem nawet tańcem). Próby odbywają się co drugą sobotę o godz. 10.00 w sali Domu Parafialnego. Nasza scholka jest otwarta i stale się powiększa, więc zapraszamy wszystkie chętne dzieci powyżej 4 lat, jak również muzykujących rodziców do włączenia się w naszą inicjatywę.

Róża Świętej Rodziny

 

Róża Św. Rodziny powstała 4.05.2009r. po nabożeństwie majowym i jest prowadzona przez zelatorkę P. Marię Ślusarczyk. 20 tajemnic Różańca Świętego jest odmawiana codziennie przez 20 członkiń Róży. Każdy odmawia codziennie jedną wylosowaną tajemnicę różańca, aż do spotkania, na którym następuje zmiana odmawianych tajemnic. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św., ponieważ część członkiń Róży należy również do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Trzon Róży stanowi 15 pań, które modlą się od momentu założenia Róży, a pozostałe 5 pań zmienia się rotacyjnie.

W roku 2018 Róża włączyła się do Wielkiej Nowenny Różańcowej (2018-2026) poprzez odmawianie modlitwy jubileuszowej.
Różaniec jest najmilszą i najprzyjemniejszą modlitwą, jaką zanosimy do Pana Boga przez ręce Maryi. Odmówienie nabożnie jednej tajemnicy różańca to niecałe 5 minut w ciągu całego dnia, dlatego zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową.

Róża św. Karola Boromeusza

 

 

Róża Matki Bożej Rożańcowej

 

Męska Róża Matki Bożej Różańcowej została założona przez 20 mężczyzn 2.02.2019 r. Prowadzą ją dwaj członkowie Róży: P. Robert Siegert tel. 735477820 i P. Jarek Kwiecień tel. 609605869. Zapraszamy do kontaktu wszystkich Panów chcących wspólnie modlić się tą piękną modlitwą, która jest najlepszą obroną przed złem.

Grupy Parafialne 

NA ŻYWO

Parafia

Matki Bożej Różańcowej

Niepołomice - Jazy

Menu

© Copyright 2022 |  parafiambrniepolomice.pl

Dane Adresowe

 

Niepołomice-Jazy

Parafia MB Różańcowej

os. Suszówka 1,

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 20 28

parafiambrniepolomice.pl

 

Nr konta bankowego parafii:

62861900060060060008080001

 

Dom Bożego Narodzenia

ul, Zabierzowska 24

32-005 Niepołomice

tel. 12 281 37 01

tel. 12 281 19 84